program wyjazdowy 5 dni

Benvenuti in Italia

DLACZEGO WARTO

 • Odkryjesz kulturę włoską w autentyczny i ciekawy sposób
 • Możesz szybko i naturalnie nauczyć się posługiwać językiem włoskim
 • Nasz program znacząco wykracza poza utarte techniki poznawania języka
  i pobyty we Włoszech
 • Dzięki najlepszym nauczycielom, których znajomość języka poparta jest
  nie tylko dyplomem, ale również wieloletnim pobytem we Włoszech
  zakosztujesz prawdziwej włoskiej przygody i poznasz ciekawych ludzi

DLA KOGO

 • Dla osób lubiących podróże i rozpoczynających przygodę z językiem
  włoskim.
 • Dla znających podstawy języka włoskiego, szukających autentycznych
  spotkań po włosku i poprawienia praktycznej komunikacji.

CEL PROGRAMU

Odkryjesz jak piękny, przyjazny i bogaty w kulturę jest naród włoski.
Nauczysz się komunikować w języku włoskim lub znacząco udoskonalisz
dotychczas nabyte umiejętności. Obecność dwujęzycznego trenera i
spotkania z Włochami ułatwią i nadają unikatowy charakter Twojemu
pobytowi we Włoszech w szkole językowej INSULA.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

OPIS PROGRAMU

Pod okiem trenera dwujęzycznego i opieką native speakerów nauczysz się praktycznie komunikować w języku włoskim. Weźmiesz czynny udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych we włoskiej rodzinie, zasiądziesz przy włoskim stole, odwiedzisz najstarszą na Sycylii sławną fabrykę czekolady. Zabierzemy Cię także na codzienne degustacje lokalnych specjałów oraz ciekawe wycieczki po perłach baroku Sycylijskiego (Modica, Scicli i Ragusa).

Plan codziennych zajęć z pełną dbałością o Ciebie.
Odkryj z nami kulturę i język włoski.

8.30 – 9.00 Śniadanie: język włoski lekko i naturalnie z samego rana
10.00 – 12.00 Wycieczka z trenerem językowym (dwujęzycznym)
13.00 – Obiad (1h) i sjesta
16.00 – 19.00 Czas na unikatowe włoskie spotkanie (warsztaty kulinarne, spotkanie-degustacja)
19.30 – Kolacja (1h)

RAZEM: 5 dni praktycznych zajęć języka włoskiego, autentycznych spotkań,
warsztatów i zwiedzania we włoskim rytmie i energii

Dowiedz się więcej

FAQ

Jak rozpocząć naukę języka włoskiego od podstaw?

Najszybszym sposobem nauki wszystkich języków obcych jest bezpośredni kontakt z językiem. Pracownia Językowa Insula umożliwia naukę z native speakerami, dzięki którym łatwiej osłuchać się z językiem. W naszej ofercie są dostępne kursy z dwujęzycznymi lektorami. Dzięki nim nie tylko poznasz tajniki języka włoskiego, ale także będziesz miał możliwość rozwiać ewentualne wątpliwości w języku ojczystym.

Dlaczego warto rozpocząć kurs włoskiego od podstaw w Interaktywnej Pracowni Językowej Insula?

Nauka włoskiego od podstaw w naszej Pracowni Językowej to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego ucznia. Metody nauczania są dostosowane do poziomu, jakim dysponujesz. Zwracamy szczególną uwagę na Twoje potrzeby, dzięki czemu nauka staje się efektywna. W naszej szkole nie tylko doskonale poznasz język, ale także zanurzysz się w kulturze Włoch. Poznasz historię państwa, kulturę oraz mentalność rodowitych Włochów.

Co wyróżnia Interaktywną Pracownię Językową Insula spośród innych szkół?

W naszej szkole językowej zapewniamy więcej niż suchą naukę słownictwa i gramatyki. Stawiamy na praktykę, dzięki czemu usprawniamy proces poznania języka. Umożliwiamy poznanie Włoch, pokochanie kultury, kuchni i temperamentu przyjaciół z południa. Dzięki wykwalifikowanej kadrze lektorskiej zarażamy miłością do Włoch. Profesjonalizm naszych lektorów sprawia, że nauka włoskiego od podstaw staje się dużo prostsza niż zazwyczaj. Skorzystaj z naszej oferty, a przekonasz się, jak szybko jesteś w stanie poznać język włoski od podstaw.

Czy oferują Państwo kursy dla osób początkujących?

Oczywiście! Nauczymy Cię wszystkiego od podstaw. Oferujemy również kursy skierowane do bardziej doświadczonych uczniów.

Czy na kurs mogę pojechać z rodzicem?

Naturalnie! Oferujemy kursy językowe dla rodzin. Możesz również zabrać ze sobą znajomych czy współpracowników. Wspólna nauka nie tylko pomaga przełamać lody, ale także daje możliwość ćwiczeń w domu, co zwiększa dodatkowo efektywność nauki.

Kto może wziąć udział w kursie?

W naszej ofercie znajdziesz warsztaty przeznaczone dla różnych grup osób – niezależnie od wieku, a także stopnia znajomości włoskiego.

Nasze programy dopasowywane są bowiem do różnych poziomów umiejętności językowych, dlatego w naszej szkole można zaczynać naukę włoskiego od podstaw, jak i szlifować nabyte już wcześniej umiejętności.

Korzystając z programu Benvenuti in Italia będziesz miał możliwość nauki języka podczas wyjazdu do Włoch. Przez pięć dni będziesz uczestniczył w intensywnym kursie włoskiego od podstaw. Nic tak nie rozwija bowiem umiejętności językowych, jak obcowanie z native speakerami. Ponadto, podczas takiego wyjazdu odkryjesz także piękno Włoch. Co jednak najważniejsze, nauczysz się komunikować w języku włoskim oraz znacząco udoskonalisz dotychczas nabyte umiejętności. Nie przejmuj się, że nie znasz dobrze języka włoskiego. Obecność dwujęzycznego trenera ułatwi Twój pobyt we Włoszech. Po kilku dniach spędzonych we Włoszech przełamiesz wszelkie bariery językowe!

Nauka włoskiego od podstaw

Jeśli chciałbyś nauczyć się języka włoskiego od podstaw, ale nie masz odpowiedniej ilości motywacji do nauki, to polecamy Ci naszą szkołę językową. Nasza oferta nauki włoskiego od podstaw z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Wyróżniamy się bowiem na tle konkurencji. Tradycyjne przyswajanie języka łączymy z możliwością wyjazdu do Włoch, gdzie autentycznie doświadczysz kultury oraz skosztujesz kuchni włoskiej. Zajęcia prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę, składającą się z native speakerów lub osób dwujęzycznych, którzy są już po wieloletnim pobycie we Włoszech. Dzięki temu już na pierwszych lekcjach opanujesz codzienny język oraz poprawną wymowę. Po ukończeniu kursu z łatwością dogadasz się z rodowitymi Włochami. Będziesz mieć również taką możliwość już w ramach programu zajęć. Zwiedzisz piękne zakątki Sycylii, a także weźmiesz udział w dedykowanych warsztatach kulinarnych. Nie zabraknie więc wrażeń i niezapomnianych chwil.

Nasza misja

Jako renomowana i jedyna w swoim rodzaju szkoła językowa doskonale wiemy, że nauka języka obcego wymaga warunków jak najbardziej zbliżonych do tych naturalnych. My to właśnie zapewniamy. Stwarzamy szansę na zanurzenie się w języku ze wszystkimi jego uwarunkowaniami. Naszym celem jest to, abyś mógł pokochać język, którego zamierzasz się nauczyć. Dlatego też oferowany przez nas kurs włoskiego od podstaw dedykowany jest osobom ciekawym świata i lubiącym podróżować. Staramy się, aby nauka była dla uczestników przyjemna i bogata w zagadnienia społeczno-kulturalne. INSULA powstała z pasji nie tylko do samego języka, ale całego narodu włoskiego. To miejsce, gdzie otrzymasz znacznie więcej niż podręcznik do nauki.

Oprócz nauki włoskiego od podstaw istnieje również możliwość kontynuowania podróży z nami oraz udoskonalanie nabytych umiejętności. Nie musisz więc zmieniać szkoły po ukończeniu pierwszego kursu na inną. W kompleksowy sposób zadbamy o Twój dalszy rozwój i przyczynimy się do szybkich postępów w nauce.

Sprawdź także: Włoski kurs wakacyjny | Nauka włoskiego we Włoszech